English

کمک 4میلیون یورویی دولت آلمان به نمایشگاه کتاب فرانکفورت

آرشیو خبر بازدید: 48 کد مطلب: 5641  

کمک 4میلیون یورویی دولت آلمان به نمایشگاه کتاب فرانکفورت

ایرنا
دولت آلمان با هدف کمک به ناشران؛ به‌ویژه با توجه به خسارت همه‌گیری کرونا به صنعت نشر با پرداخت ۴ میلیون یورو به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه کتاب فرانکفورت کمک می‌کند.
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير ساعت 15:32

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نمایشگاه کتاب فرانکفورت، مونیکا گروترز مسئول امور فرهنگی دولت آلمان از تخصیص چهار میلیون یورو از اعتبار بسته حمایتی Neustart Kultur (ازسرگیری فرهنگ) به نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت خبر داد. هدف از این کمک مالی آن است که غرفه‌داران آلمانی و بین‌المللی بیشتری بتوانند در بحبوحه بحران شیوع کرونا در بزرگترین نمایشگاه جهانی کتاب حاضر شوند.

مسئولان برگزاری نمایشگاه فرانکفورت از این پول برای کاهش ۲۰ تا ۵۰ درصدی اجاره غرفه‌ها استفاده می‌کنند، تخفیفی که به تناسب ابعاد غرفه تعیین می‌شود. بخشی از این ۴ میلیون یورو نیز صرف گسترش قالب‌های دیجیتال خواهد شد که به ناشران امکان معرفی آثار و شرکت در این نمایشگاه را می‌دهد.

حمایت مالی دولت آلمان از نمایشگاه فرانکفورت همچنین به گسترش جامعه کاربران پلتفرم دیجیتال فرانکفورت رایتز (Frankfurt Rights)  کمک می‌کند برای تبادل حق تالیف و مجوزها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به لطف این مبلغ، کاربران می‌توانند حتی تا ۹ ماه پس از پایان نمایشگاه، به صورت رایگان از این پلتفرم استفاده کنند.

مونیکا گروترز در این باره می‌گوید: صنعت نشر و کتاب از شیوع ویروس کرونا خسارت سختی خورده است. بنابراین خرسندم بزرگترین نمایشگاه کتاب جهان با وجود شرایط سخت موجود برگزار خواهد شد. این دستاوردی است که ما می‌خواهیم از آن حمایت کنیم. ناشران کوچک و متوسط که نقش مهمی در تنوع ادبی بی‌مثال آلمان دارند به طور خاص از این کمک مالی بهره‌مند خواهند شد. به علاوه با تبلیغ دیجیتالی شدن نمایشگاه، به تضمین ممکن بودن تبادل جهانی حق (تالیف) با وجود شیوع کرونا، کمک می‌کنیم.

با وجود لغو نمایشگاه‌های بزرگی چون نمایشگاه لندن و پاریس به دلیل شیوع کرونا، نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت از ۱۴ تا ۱۸ اکتبر (۲۳ تا ۲۷ مهر ۹۹) به صورت حضوری برگزار می‌شود.

مسئولان برگزاری این نمایشگاه روز ۱۷ ژوئیه (۲۷ تیر ۹۹) در یک گفت‌وگوی مجازی جزئیات بیشتری را درباره تخفیف اجاره غرفه‌ها و کمک ۴ میلیون یورویی دولت آلمان، منتشر می‌کند.


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 جزئیات نسخه دیجیتال نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۶ تير
2 کمک 4میلیون یورویی دولت آلمان به نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
3 فراخوان مشارکت و معرفی آثار در نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۲۰ ۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير
4 ناشران نگاهشان را به نمایشگاه فرانکفورت اصلاح کنند ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ آبان
5 شانگهای بازار فوق‌العاده‌ برای ایرانی‌ها ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۵ مهر
6 ناشر‌ان ایرانی آشنایی چندانی با فضای فعالیت در خارج از کشور ندارند ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۵ مهر
7 نشست تخصصی کتاب‌فروشی‌های محلی در نمایشگاه فرانکفورت ۱۳۹۸ چهارشنبه ۳ مهر
8 جای خالی نشرهای بزرگ ایران در فرانکفورت 2019 ۱۳۹۸ شنبه ۱۶ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :