English

خانواده ها کتاب های کانون را دوست دارند و به کانون اعتماد دارند

آرشیو خبر بازدید: 563 کد مطلب: 6058  

خانواده ها کتاب های کانون را دوست دارند و به کانون اعتماد دارند

کودک پرس
علی اکبرزاده با بیان اینکه خانواده ها به کانون اعتماد دارند و کتاب هایش را دوست دارند، گفت: مردم انتظار دارند که کانون کتاب های خوب سایر ناشران را نیز برای بچه ها معرفی کند.
۱۴۰۰ شنبه ۲۹ آبان ساعت 18:54

 مهدی علی اکبرزاده امروز سه شنبه ۲۵ آبان در آیین احصای جایزه نخستین دوره کتاب سال کانون که در سالن غدیر با حضور جمعی از نویسندگان و شاعران برگزار شد، گفت: بنده از سال های ۵۰ به بعد در کتابخانه کانون بودم، کتاب می خواندم با بوی کتاب، صدا و رنگ کتاب، با مرکز کانون پرورش فکری آشنا و بزرگ شدم، نمی دانستم روزی قرار است پشت تریبون قرار گیرم و پیرامون کتاب و کتابخوانی به عنوان یک مسئول صحبت کنم.

 

مدیرعامل کانون پرورش کودکان و نوجوانان با بیان اینکه اساس کار کانون کتاب است، عنوان کرد: بقیه کارهای کانون اثرات کتاب است. خانواده ها کتاب های کانون را دوست دارند، به کانون اعتماد دارند و کتاب های کانون را به بچه ها معرفی می کنند، حتی در تمام جوامع مرغک کانون را می شناسند و به آن احترام می گذارند. ما خودمان کانون را شناختیم و با کتاب هایش به بچه ها معرفی کردیم.

وی اظهار داشت: خانواده هایی که کتاب های کانون را دوست دارند و به کانون اعتماد دارند، این انتظار را دارند که کانون کتاب های خوب سایر ناشران را برای کودکان و نوجوانان معرفی کند، آن وقت است که خانواده ها با اعتمادی که به کانون دارند به سراغ کتاب های سایر ناشران نیز می روند. کاری که امروز انجام می شود، همین است که کل کتاب های خوب منتشر شده برای کودکان و نوجوانان را به جامعه معرفی کنیم.

علی اکبرزاده با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: نه تنها یک هفته بلکه باید ماه، سال و زندگی ما ماه و سال و زندگی کتاب و کتابخوانی باشد. هر وقت دلمان می گیرد و خسته می شویم و حتی زمانی که می خواهیم بخواهیم کتاب می خوانیم. هر کس به گونه ای می تواند از کتاب لذت ببرد.

وی با بیان اینکه کتابی که توسط خودمان خلق می شود به کمک ما می آید، افزود: بسیاری از خلاقیت ها از طریق کتاب بروز می یابد؛ کتاب هایی که کودکان و نوجوانان ما می خوانند، از قفسه های کتابخانه ها امانت می گیرند، برخی از بچه ها با کتاب به عنوان موجود زنده برخورد می کنند و کتاب را در هنگام خواب پیش خود قرار می دهند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه باید کودکان و نوجوانان را با کتاب تامین و تغذیه کنیم، خاطرنشان کرد: کتاب تنها وسیله ای است برای کودکان که نیاز به تبلیغ و توصیه ندارد، همین که بچه ها وارد کانون می شوند به سمت کتابخانه می روند و کتاب ها را ورق می زنند. ما در کانون به کتاب و کتابخوانی اهمیت می دهیم. مربیان کانون باید با کتاب های کانون آشنا باشند تا تعامل بین مربی و کودکان و نوجوانان صورت گیرد. از آقای رحماندوست خواستیم که دبیری دوره بعدی کتاب سال کودکان و نوجوانان را به عهده گیرد.


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :