English

مشکلات نمایشگاه مجازی کتاب تهران ادامه دارد!

آرشیو خبر بازدید: 427 کد مطلب: 5897  

مشکلات نمایشگاه مجازی کتاب تهران ادامه دارد!

تسنیم
در حالیکه از شنبه تسویه حساب با ناشران نمایشگاه مجازی آغاز می‌شود،‌ برخی خریداران اذعان می‌کنند هنوز کتاب‌ها به دستشان نرسیده است.
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ بهمن ساعت 14:58

 اگرچه نمایشگاه مجازی کتاب تهران بیش از یک هفته و نیم است که به پایان رسیده است اما حواشی مربوط به این نمایشگاه همچنان ادامه دارد،‌ از نقد و نظرهای کارشناسان نسبت به این نمایشگاه گرفته تا فعالیت ناشران و شرکت پست و حتی خانه کتاب و ادبیات ایران برای ارسال کتاب‌ها به دست مخاطبان.

 

خانه کتاب و ادبیات ایران روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که تسویه حساب با ناشران نمایشگاه را از روز  شنبه 25 بهمن ماه آغاز خواهد کرد. تسویه حساب با ناشران نمایشگاه مجازی کتاب از ابتدا قرار بود 15 روز پس از نمایشگاه آغاز شود،‌ خانه کتاب با نگه داشتن هزینه‌های واریز شده برای خریداری کتاب‌ها در یک حساب می‌خواست مطمئن شود که کتاب‌ها به دست مشتریان صحبح و سالم می‌رسد و آن‌گاه نسبت به پرداخت این مبالغ به ناشران اقدام کند،‌ موضوعی که انتقاد و حساسیت برخی از ناشران را نیز برانگیخت و در نهایت حسین صفری، معاون اقتصاد و فر هنگ خانه کتاب، این اقدام را به نفع مشتری دانست و گفت:‌ که این حساب واسط هیچ سودی برای این مؤسسه نخواهد داشت.

اما نقد و انتقادهای این روزها در شبکه‌های اجتماعی در میان خریداران کتاب از نمایشگاه به نرسیدن بسته‌ها به دست مشتریان اشاره دارد. هنوز برخی از خریداران کتاب در تهران و شهرستان‌ها اذعان می‌کنند که بسته‌ها به دستشان نرسیده و یا به اشتباه کتاب دیگری به دستشان رسیده است.

آزاده نظربلند، معاون کتاب و فرهنگ خانه کتاب، در این زمینه گفت:‌ پشتیبانی خانه کتاب آماده دریافت هرگونه نقد و نظر در خصوص عدم ارسال بسته‌ها به دست مشتریان است،‌ علاوه بر این در پروفایل کاربری هر خریدار در سایت نمایشگاه امکان ارسال ایمیل و یادداشت گذاشتن نیز موجود است.

وی در خصوص عدم ارسال برخی از بسته‌ها برای مشتریان افزود:‌ یا حجم سفارشات ناشران زیاد است یا ناشر به هر دلیلی نتوانسته است سفارش را تأمین کند. از سوی دیگر شرکت پست نیز اعلام کرده که هنوز برخی از مرسوله‌ها باقی مانده که ارسال نشده است،‌ به هر حال باید توان زیرساختی پست جمهوری اسلامی ایران را نیز در نظر بگیریم.

نظربلند تصریح کرد:‌ ما در خانه کتاب مدام به ناشران تذکر داده‌ایم که زودتر مرسوله‌ها را ارسال کنند،‌ برای آنها مهلت ارسال در نظر گرفتیم که این مهلت سه تا پنج روز کاری از زمان ثبت سفارش بود. ناشرانی که طبق این مهلت عمل نکرده باشند، امتیاز منفی دریافت می‌کنند؛ همان‌طور که ناشرانی که در نمایشگاه کتاب جیرفت امتیاز منفی گرفتند و نتوانستند در نمایشگاه مجازی تهران حضور داشته باشند. 

وی ادامه داد:‌ پشتیبانی خانه کتاب پیگیر اشتباهات در ارسال کتاب‌ها از سوی خانه کتاب نیز خواهد بود،‌ خریداران می‌توانند با مراجعه به پروفایل خود در قسمت تاریخچه خرید از خرید خود مطمئن شده و اگر اشتباهی در ارسال وجود داشته باشد‌، ما پیگیری خواهیم کرد تا کتاب مدنظر برای خریدار ارسال شود.

نظربلند اضافه کرد: طبق آخرین اطلاعات،‌ تقریباً تمام بارهای ناشران تحویل پست داده شده است؛ به جز موارد خیلی محدود که مشکلی برای ناشر پیش آمده باشد. پست نیز ظرف روزهای آتی بسته‌ها را به دست مشتریان خواهد رساند.


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 برنامه‌ریزی نمایشگاه کتاب دقیقه نودی بود ۱۴۰۱ شنبه ۷ خرداد
2 برپایی نمایشگاه کتاب فیزیکی منتفی است ۱۴۰۰ شنبه ۵ تير
3 شفافیت را از عملکرد نمایشگاه مجازی کتاب تهران آغاز کنید ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۴ اسفند
4 تاملی در آمارهای نمایشگاه مجازی کتاب تهران ۱۳۹۹ سه شنبه ۵ اسفند
5 بخش جدی از مشکلات مطرح شده در باره نمایشگاه مجازی مربوط به حوزه سیاست‌گذاری بوده است ۱۳۹۹ سه شنبه ۵ اسفند
6 مشکلات نمایشگاه مجازی کتاب تهران ادامه دارد! ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ بهمن
7 یک سوم، بسته های پستی باقی مانده ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ بهمن
8 مشکل نمایشگاه مجازی کتاب چه بود؟ ۱۳۹۹ شنبه ۱۸ بهمن
9 پستچی دوباره می‌آید! ۱۳۹۹ جمعه ۱۷ بهمن
10 تحلیل و ارزیابی چند نکته مغفول مانده از نمایشگاه مجازی کتاب ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ بهمن
11 اظهار نظر در مورد «نمایشگاه مجازی کتاب تهران» زود است ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۲ بهمن
12 جور دیگر باید فروخت ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۲ بهمن
13 تلخ کامی ناشران در اولین نمایشگاه مجازی کتاب ۱۳۹۹ شنبه ۱۱ بهمن
14 تنها صنفی در میان مشاغل هستیم که به کار ما توجه شده است ۱۳۹۹ شنبه ۱۱ بهمن
15 مسئولان نمایشگاه مجازی کتاب می‌توانستند از تجربه سایت‌های فروش کالا استفاده کنند ۱۳۹۹ شنبه ۱۱ بهمن
16 میزان فروش این نمایشگاه در مقایسه با نمایشگاه حضوری کتاب تهران اصلا قابل مقایسه نیست ۱۳۹۹ شنبه ۱۱ بهمن
17 یارانه ۱۶ میلیارد تومانی معاونت فرهنگی برای نمایشگاه مجازی کتاب ۱۳۹۹ شنبه ۱۱ بهمن
18 دشواری‌ها و نگرانی‌های نمایشگاه مجازی کتاب ۱۳۹۹ چهارشنبه ۸ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :