English

فضای مجازی عرصه‌های جدیدی را در حوزه فروش کتاب ایجاد کرده است

آرشیو خبر بازدید: 295 کد مطلب: 5888  

فضای مجازی عرصه‌های جدیدی را در حوزه فروش کتاب ایجاد کرده است

خبرگزاری میزان
مدیرمسئول انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی گفت: فضای مجازی و اینترنت عرصه‌های جدیدی در حوزه فروش کتاب ایجاد می‌کند و در واقع مشتری‌های جدیدی برای کتاب ایجاد می‌کند و تبلیغات و در دسترس‌بودن کتاب در همه نقاط کشور موجب می‌شود گرایش به خرید کتاب افزایش پیدا کند و در ادامه فروش کتابفروشی‌های محلی نیز افزایش پیدا می‌کند.
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ بهمن ساعت 13:28

 سیدعباس حسینی‌نیک  پیرامون نمایشگاه مجازی کتاب گفت: موضوع نمایشگاه مجازی کتاب به طور قطع یکی از مهمترین راهبرد‌های مسئولان حوزه کتاب در بخش دولتی و جامعه نشر است، زیرا فضای مجازی برای عرضه کتاب فیزیکی در قالب فروشگاه‌های کتاب و نمایشگاهی همچنین عرضه کتاب‌های الکترونیک در فضای مجازی اهمیت زیادی دارد.


استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در فروش کتاب


وی در همین راستا ادامه داد: همه ناشران فعال در دنیا و ایران به سمت استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در فروش کتاب گرایش پیدا کرده‌اند و در این میان کرونا نیز باعث شده است که این تغییر نگاه با سرعت بیشتری همراه باشد به طوری که ناشرانی که علاقه‌ای به ورود به این حوزه نداشتند اما حالا استقبال کرده‌اند.


حسینی‌نیک با بیان اینکه در دنیا ثابت شده است که گسترش حضور در فضای مجازی موجب تعطیلی کتابفروشی‌ها نمی‌شود، بیان کرد: فضای مجازی و اینترنت عرصه‌های جدیدی در حوزه فروش کتاب ایجاد می‌کند و در واقع مشتری‌های جدیدی برای کتاب ایجاد می‌کند و تبلیغات و در دسترس‌بودن کتاب در همه نقاط کشور موجب می‌شود گرایش به خرید کتاب افزایش پیدا کند و در ادامه فروش کتابفروشی‌های محلی نیز افزایش پیدا می‌کند.

راهبرد عرضه کتاب در فضای مجازی

وی در همین راستا تاکید کرد: راهبرد عرضه کتاب در فضای مجازی به صورت الکترونیک و فیزیکی بسیار مهم است و ما نیز در انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی به این حوزه توجه می‌دهیم، زیرا معتقدیم که آینده از آن این راهبرد است.

وی با بیان اینکه برخی اشکالات پیش آمده در روز‌های ابتدایی نمایشگاه مجازی به دلیل استقبال مخاطبان بود عنوان کرد: در مجموع می‌توان گفت ضمن اینکه اقدام عرضه کتاب از طریق فضای مجازی را تایید می‌کنم اصرار دارم که این نمایشگاه حتما مثل امسال در سال‌های آینده برگزار شود، معتقدم که نمایشگاه مجازی کتاب مزایایی دارد که نمایشگاه فیزیکی ندارد که مهمترین نکته آن نزدیک شدن به عدالت اجتماعی است و می‌توانیم کتاب را به همه نقاط کشور ارسال کنیم.

قدردانی ناشران و جامعه نشراز مسئولان نمایشگاه مجازی کتاب

مدیرمسئول انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی تاکید کرد: از سوی دیگر همه ناشران و جامعه نشر همچنین جامعه علمی و فرهنگی قدردان مسئولانی که این رویداد بزرگ ملی را برگزار کردند هستند و اگر پیشنهاد و نقدی مطرح می‌کنند در جهت بهبود اوضاع است و فردی که اهل فرهنگ و علم باشد به دنبال اصلاح امور است.

سیدعباس حسینی‌نیک خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان به همه نظرات، انتقادات و نقد‌های منصفانه و علمی و تجربی‌ای که همکاران ناشر دارند توجه کنند تا برخی از ایرادات و مشکلات اصلاح شود و طبیعی است که نمایشگاه در تجربه اول با مسائلی روبرو شود و در تجربه‌های بعدی باید به این موضوعات توجه کنیم تا در آینده با کمترین مشکل و ایراد روبرو باشیم.


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :