English

یارانه ۱۶ میلیارد تومانی معاونت فرهنگی برای نمایشگاه مجازی کتاب

آرشیو خبر بازدید: 604 کد مطلب: 5878  

یارانه ۱۶ میلیارد تومانی معاونت فرهنگی برای نمایشگاه مجازی کتاب

تسنیم
محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت ارشاد گفت: این معاونت ‌اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان به عنوان یارانه نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اختصاص داده است.
۱۳۹۹ شنبه ۱۱ بهمن ساعت 15:01

 محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ از اختصاص یارانه‌ای بالغ بر 16 میلیارد تومان به نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران خبر داد و گفت:‌ این یارانه نمایشگاه کتاب تهران بوده است که برای نمایشگاه مجازی کتاب اختصاص یافت.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا تمام این یارانه 16 میلیاردی هزینه شد یا خیر گفت:‌ بسته به میزان خرید این یارانه اختصاص پیدا کرد،‌ اما گویا همه  آن مصرف نشد و بخشی از آن باقی مانده است که دوستان ما در خانه کتاب و ادبیات ایران به زودی آمار نهایی یارانه‌ها را اعلام خواهند کرد.

یارانه‌های نمایشگاه مجازی کتاب تهران در قالب چند بخش اختصاص پیدا کرده است،‌ بن‌کارت‌های دانشجویی و طلاب،‌ بن‌کارت‌های اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، ‌بن کارت‌های اهل قلم،‌ سهمیه موسسات و نهادها،‌ هیئت انتخاب و خرید کتاب وزارت ارشاد و... .

یارانه خرید کتاب (بن کتاب) به‌صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص پیدا کرده بود‌، در این نمایشگاه بر خلاف نمایشگاه فیزیکی برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نبود.

سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب 200 هزار تومان بود که از این مقدار 60 درصد، معادل 120 هزار تومان سهم مشارکت دانشجویان و طلاب  و 40 درصد، معادل 80 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران بود.

سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی 400 هزار تومان بود که از این مقدار 50 درصد، معادل 200 هزار تومان  سهم عضو هیئت علمی و 50 درصد، معادل 200 هزار تومان نیز برعهده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :