English

اختصاص ۸۰ درصد هزینه‌های اجرایی نمایشگاه به یارانه

آرشیو خبر بازدید: 95 کد مطلب: 5763  
در ادامه اطلاع رسانی قطره چکانی نمایشگاه مجازی صورت گرفت؛

اختصاص ۸۰ درصد هزینه‌های اجرایی نمایشگاه به یارانه

خبرگزاری صداوسیما
مدیرکل روابط عمومی وزارت ارشاد گفت: با مجازی شدن نمایشگاه کتاب ۸۰ درصد هزینه‌های اجرایی معادل ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان کاهش می‌یابد که این اعتبارات در قالب یارانه برای مصرف کنندگان هزینه می‌شود.
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ آبان ساعت 20:08

 آقای همایون امیرزاده در گفتگوی زنده شبکه خبر با اعلام آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب تهران در آذر افزود: برای زمان برگزاری نمایشگاه کتاب ما اواخر آذر مدنظرمان است و برای این منظور ۹۰ درصد از امور مربوط به برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب انجام شده به طوری که تمام زیرساخت‌ها و نرم افزار‌های لازم برای برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب تهران آماده شده است.


وی با بیان اینکه هنوز ثبت نام ناشران آغاز نشده است گفت: دو فراخوان برای ناشران داخلی و خارجی منتشر کرده ایم که کتاب هایشان را بروز رسانی و اطلاعات کتاب هایشان را برای انتشار در فضای مجازیشان آماده کنند از جمله وزن کتاب‌ها برای ارسال پستی کتب مورد نیاز است.


مدیرکل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای برگزاری حضوری نمایشگاه کتاب ۴۲ واحد فرا بخشی در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار می‌گرفتند تا نمایشگاه شکل می‌گرفت که عمده فعالیت این نهاد‌ها توسط شهرداری، پلیس و وزارتخانه‌های مربوطه انجام می‌شد، اما با مجازی شدن نمایشگاه کتاب به دلیل شرایط کرونایی سه نهادی که نقش عمده در برگزاری نمایشگاه کتاب باید ایفا کنند وزارت ارتباطات، شرکت پست و اداره ثبت احوال هستند که اگر هر کدام آن نقش آفرینی تعریف شده را نداشته باشند نمایشگاه به خوبی پیش نخواهد رفت.


مدیرکل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش بی بدلیل وزارت ارتباطات در برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی گفت: اگر پهنای باند مورد نیاز افزایش پیدا نکند و ترافیک سامانه نمایشگاه بالا برود ما در برگزاری نمایشگاه به مشکل می‌خوریم چرا که ما به پهنای باند در همه امور برگزاری نمایشگاه نیاز داریم.


آقای امیرزاده افزود: مجموع شرکت پست هم از یاوران اصلی نمایشگاه کتاب است که اگر همکاری لازم در توزیع و ارسال کتاب‌ها از ناشران به خریداران به درستی انجام نگیرد ممکن است ما دچار مشکل شویم و همچنین به مشارکت ثبت احوال در امکان درست توزیع یارانه به گروه‌های هدف نیاز داریم.


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 اختصاص ۸۰ درصد هزینه‌های اجرایی نمایشگاه به یارانه ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :