English

فروش کتاب در آلمان 1.9 درصد کاهش یافت

آرشیو خبر بازدید: 766 کد مطلب: 6146  

فروش کتاب در آلمان 1.9 درصد کاهش یافت

thebookseller
بر اساس داده های اقتصادی منتشر شده توسط انجمن تجاری Börsenverein des Deutschen Buchhandels، فروش کتاب در آلمان در سال گذشته با 1.9 درصد کاهش به 9.44 میلیارد یورو رسیده است.
۱۴۰۲ سه شنبه ۲۰ تير ساعت 17:59

 

 به گفته مدیر عامل پیتر کراوس ووم کلف، سال سختی بود که «با تنگناهای تدارکات، افزایش چشمگیر هزینه های تولید و انرژی و همچنین تورم بالا روبرو شد».

 

چیزی که زنگ خطر را به صدا درآورده است این واقعیت است که تعداد افرادی که کتاب می‌خرند در سال گذشته رو به کاهش است وتعداد 25.8 میلیون نسخه کتاب خریده‌اند که حدود 1.4 میلیون کتاب کمتر از سال قبل است. این رقم نزدیک به چیزی است که پیتر کراوس ووم کلف آن را یکی از بزرگ‌ترین مشکلات صنعت در حال حاضر با آن می‌گوید: «ویران شدن فزاینده درون شهری» که با شیوع همه‌گیری کرونا سرعت گرفته و به طور قابل توجهی کمتر در خیابان‌ها و مراکز خرید حضور پیدا می‌کند.

 

او هشدار داد که بسیاری از شرکت های مرتبط با کتاب در حد کف اقتصادی خود کار می کنند. این نه تنها در مورد بسیاری از کتابفروشان مستقل بلکه به ویژه در مورد ناشران کوچک صدق می کند. وضعیت آنها به طور فزاینده ای وخیم است زیرا نه تنها عناوین آنها در طول همه گیری به نویسندگان مشهور و پرفروش ها از دست رفت، بلکه آنها همچنان متحمل ضررهای بزرگی می شوند زیرا هزینه ها همچنان بالاست.

 

کراوس ووم کلف می‌گوید، بنابراین بسیار مهم است که دولت در برلین به سرعت حمایت‌هایی را که بیش از 18 ماه پیش در توافقنامه خود از ناشران وعده داده بود، اجرا کند. به همان اندازه برای کل صنعت، اما به ویژه برای کتابفروشان، مفاهیم و ابتکارات قابل اجرا برای احیای راه رفتن در خیابان های بزرگ در سراسر کشور مهم است.

 

علی‌رغم مشکلات در خیابان‌های بزرگ، کتاب‌فروشانی که در طول همه‌گیری با چندین قرنطینه به شدت آسیب دیدند، سال گذشته بسیار بهتر از آنچه بسیاری از ناظران انتظار داشتند، عمل کردند و به‌آرامی خساراتی را که در سال‌های 2020 و 2021 متحمل شدند، جبران کردند.

 بر اساس آمار مانیتور خرده فروشی Media Control، فروش در کتابفروشی های فیزیکی با 5 درصد افزایش به 3.95 میلیارد یورو رسیده است. در حالی که این رقم 7.9 درصد کمتر از سال قبل از کووید 2019 است، اما همچنان آنها را با سهم بازار 41.9 درصد (2021: 39.1 درصد) به بزرگترین کانال کتاب در آلمان تبدیل کرده است. فروش اینترنتی - از جمله تجارت آنلاین کتابفروشی های فیزیکی  با 12.6 درصد کاهش به 2.28 میلیارد یورو با سهم بازار 24.1 درصد (27.1 درصد) رسید.

 

تعداد ترجمه‌هایی که همیشه در فهرست ناشران آلمانی به‌شدت دیده می‌شوند، پس از دو سال کاهش، دوباره از 8703 به 9403 رسید.


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 فروش کتاب در آلمان 1.9 درصد کاهش یافت ۱۴۰۲ سه شنبه ۲۰ تير


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :